nove logo2

bez terminu

Jak být úspěšný v podnikání?

Denně se setkávám s podnikateli, kteří se snaží pracovat ve svých firmách, a také na svých firmách. Řešíme společně problémy, výzvy i každodenní starosti, ať už se jedná o řízení firmy, o obchod, o marketing, o otázku lidí a personalistiky, o otázku financí. Úspěšné podnikání je dřina a zde najdete pár tipů, jak si tu dřinu usnadnit, jakým směrem se vydat a jak pokračovat k vašemu cíli. Budeme řešit jak taktické, tak strategické otázky.

Unikátní garance, kterou jinde nezískáte

Společnost JIP pro firmy (kterou vlastním) nabízí zkušený tým odborníků a garanci, že v případě, že nesplníme stanovené cíle, si nevyúčtujeme ani korunu. Je to běžná situace, že se například nepodaří přesvědčit vedení firmy o nutných změnách, nebo jsme se s takovým scénářem setkali jen výjimečně?

Pokračovat ve čtení

Úroveň českého podnikání dříve a dnes

Má společnost pomáhá firmám, které procházejí vnitřní krizí nebo chtějí expandovat, ale nevědí jak na to. Naším prostředkem je hlavně interim marketing. Máme tak široké know-how o prostředí českého podnikání. Jak vnímáme jeho současnou úroveň ve srovnání s dřívějškem?

Pokračovat ve čtení

6 otázek na Jiřího Jemelku (o roce 2016)

  1. Jaký nejzajímavější projekt revitalizace jste dělali v letošním roce - jaký byl obrat firmy, její charakter (obor činnosti firmy, velikost, zaměření) a jaké byly cíle, které jste si s klientem stanovili?

Nejzajímavějšího klienta z důvodů obchodního tajemství a „delikátnosti“ záležitosti shodou okolností prozradit nemůžu. Ale jedním z velmi zajímavých projektů byl a je např. ten ve společnosti Tigemma, spol. s r.o. či dlouhodobě projekt ve společnosti FRIGOMONT, a.s. Prvně jmenovaná společnost je ze strojírenského oboru, druhá působí zejména v oblasti čistých prostor a v oboru mrazírenských a chladírenských technologiích. Obě společnosti se pohybují obratově plus mínus kolem 200mil.Kč. V obou případech šlo o stabilizaci společnosti, jak po stránce personální, tak po stránce procesní, finanční i obchodní. Řekl bych taková „klasika“.

Pokračovat ve čtení

Business pravidla Warrena Buffetta

Je jedno, jestli patříte mezi začínající podnikatele nebo se řadíte mezi ostřílené businessmany – inspirace od jiných, zejména zkušenějších a úspěšnějších lidí je vhodná vždy. Warren Buffett se o tom rozepsal ve své knize „Sněhová koule - Warren Buffett a škola života“ následovně: „Čtete životopisy podnikatelů. Jsou to obři, na jejichž ramenou uvidíte dál.“ Stojím si za tím, že je jedno, jestli jste investor, finančník, podnikatel nebo manažer – tento světoznámý investor může poradit nám všem. Dnes jsem se rozhodl vám představit ty nejdůležitější postřehy z životopisu Warrena Buffetta, které vám prozradí tajemství úspěšného businessu:

Pokračovat ve čtení

UPŘÍMNOST, ODVAHA, NESOBECTVÍ – ZÁKLADNÍ CTNOSTI PODNIKATELE

Udejte svému nejen podnikatelskému životu směr pomocí tří hvězd – upřímnosti, odvahy, nesobectví. Z nich pak plynou všechny ostatní ctnosti… Kdo se jich drží, a nehledá úspěch, dosáhne úspěchu největšího, takového, který spočívá v úctě a váženosti těmi, mezi kterými člověk žije a pohybuje se.

Pokračovat ve čtení

V podnikání se dost často nedaří tak, jak bychom si představovali

Pokud podnikáte delší dobu, pak jste nejspíše zjistili to, co mnozí před vámi a co zjistí i mnozí po vás. Spousta věcí se nedaří tak, jak bychom si představovali, ale to není důvod se zastavit či otočit a vzdát se. Naopak, pouze vytrvalá snaha překonat obtíže přináší dlouhodobější charakter úspěchu v podnikání. Jak řekl Forbes:

Pokračovat ve čtení

Kdo buduje firmy, státy, civilizace…

Žádná firma, národ, civilizace... nic z toho nebylo vybudováno lidmi, kteří se spoléhali na druhé, aby se o ně postarali. Vše mohlo být vybudováno jen díky lidem, kteří se spoléhali sami na sebe – pracovali tvrdě, aby překonali okolnosti, podmínky, situace… pracovali také na sobě, nebáli seřídit  svůj život.

Pokračovat ve čtení

Vůle bojovat

Každý nový den s sebou přináší nové možnosti pro ty, kteří neztrácejí víru v sebe sama a kráčejí s hlavou vzhůru. Nikdy nikdo nespatřil kohouta s hlavou sklopenou. Odvaha začít a vůle vytrvat jsou nezbytností k dosažení úspěchu nejen v podnikání. Uvítej den s důvěrou a každou minutu dne naplň konstruktivním uvažováním a hodnotným úsilím. Pokud tak učiníš, pak pouhý statistický průměr „zlatého středu“ ti bude garancí, že dřív nebo později se něco hodnotného povede.

Pokračovat ve čtení

Růst podniku nebo zušlechťování člověka/lidí?

Žádný opravdový podnikatel nikdy nevkročil na cestu trvalého úspěchu jiným způsobem než tvrdou, inteligentní prací, provázenou vyslouženou dobrou pověstí a charakterem. Proto si myslím, že nejdůležitější věcí pro mladého člověka začínajícího podnikat je získat si důvěru – dobré jméno a charakter.

Pokračovat ve čtení

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů