fbpx

nove logo2

Marketing lze definovat mnoha způsoby, ale určitě se sluší uvést vyjádření nestora marketingu Philipa Kotlera: „Společenský a manažerský proces, jehož prostřednictvím uspokojují jednotlivci a skupiny své potřeby a přání v procesu výroby a směny produktů a hodnot.“

Sebelepší myšlenka či produkt mají jen velmi malou šanci na úspěch, pokud za nimi nestojí solidní marketing. Jedná se vlastně o profesionální přístup, podle pravidel správného a odpovědného chování, který umožní zákazníkovi dodat to, co potřebuje a ještě způsobem, který je oboustranně přínosný. Je to aktivita k uspokojování potřeb a přání zákazníka, která se provádí na trhu.

Marketing má úžasnou moc, pokud je prováděn správně a je v rukou marketingových specialistů. Lidé si často pletou reklamu a marketing. Pokud chcete, aby vaše podnikání bylo úspěšnější, známější a výdělečnější, pak je marketing příprava na obchodní úspěch v budoucnu. Právě rozrůstající se trh, konkurence a nové technologie dosvědčují, že kvalitní marketing ve firmě je víc než jen nutností, ale základem pro udržení pozice na trhu. Stále více firem využívá profesionálních služeb z řad osvědčených odborníků, matadorů ve světě obchodu a podnikání. Marketingové služby zahrnují celý soubor činností vedoucí ve finále k pochopení potřeb zákazníka.
Patří k nim vyhledávání příležitostí na trhu, řízení produktu, jeho distribuci, řízení distribučních kanálů, reklama a propagace výrobků a služeb, navržení ceny a termínu dodání, plánování, budování značky a image firmy, rozvoj zákaznické podpory a vztahů se zákazníky, zlepšování firemních procesů a zavádění novinek. Marketingový specialista definuje marketingové cíle a sestaví optimální marketingovou strategii neboli cestu, jak se k daným cílům dostat.

Cílem marketingu je aktivně hledat potenciální zákazníky a poskytovat jim informace vedoucí k zájmu o vaši firmu, vaše služby či produkty a zároveň udržet stávající zákazníky. Marketing je investice do budoucnosti vaší firmy. Kdo ho systematicky využívá, a promyšleně aplikuje, tomu se dobře daří nejen dnes, ale nemusí se obávat ani budoucnosti.

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem