fbpx

nove logo2

Asi si pomyslíte: „Pro koho by to nebylo zajímavé?“ Přesto jen velmi málo podnikatelů a manažerů využívá marketingové poradenství či jinou formu spolupráce se specialisty, kteří se zabývají oblastí zvýšení tržeb a redukce nákladů. Proč? Nedůvěra, špatné zkušenosti, nedostatek času...

business planKlientům jsem pomohl formou poradenství zvýšit tržby v jejich firmách, třebaže se na začátku spolupráce dívali na celý projekt se stejnou nedůvěrou s jakou se možná právě Vy nyní díváte na tyto řádky. Např. v jedné firmě z Prahy (cca.35 zaměstnanců) se díky vzájemné spolupráci podařilo během tří měsíců zvýšení tržeb o 18%. Jednalo se o jeden segment trhu, což v konečném důsledku znamenalo měsíční zvýšení prodeje o 90.000Kčza rok to dělá 1.080.000Kč navíc!!! Teď nejde o konkrétní částky, které výše uvádím. Představte si, o kolik korun by se zvýšily tržby ve Vaší firmě, pokud by se Vám díky mému poradenství podařilo zvýšit tržby o 18%? Je pro Vás tato částka zajímavá? Jistě si dokážete představit, jak byste tyto dodatečné finance využili... " 

 

Efektivnost ekonomického poradenství

Z novějších projektů uvedu tento příklad. V roce 2008 začala formou poradenství spolupráce s jedním klientem, jehož jedna z divizí se zaměřuje na prodej lepidel firmám působících v průmyslovém odvětví. Přestože se jedná o obor, ve kterém se silně projevily důsledky celosvětové krize, podařilo se po intenzivní práci nejen obrátit klesající trend tržeb klienta... během necelých tří měsíců se zvýšily tržby postupně o 16 %, 38 % a díky další práci až na růst o 66 % oproti předchozímu období. Na rok 2010 pak byl stanoven velice smělý prodejní plán (navýšení o 20 % oproti roku 2009), a i tento plán byl na konci roku překonán o dalších 32 %!!! V číselném vyjádření se jedná o 4 mil. Kč nárůst v tržbách. Poradenství externích konzultantů se sem tam vyplatí. :-)

Chcete více čísel, více referencí? Klikněte ZDE

graf kalkulJak zvýšit prodej?

Níže uvedené příklady nejsou pouhou výjimkou. U 80 % klientů v roce 2011 dochází k nárůstu tržeb nebo k růstu čistého zisku. Nejedná se o žádné kouzla ani o štěstí, které je určeno druhým, nikoliv Vám. Znalost marketingu a řízení firmy, tvrdá práce, disciplína a kus božího požehnání přináší výsledky. Vezměte si za příklad zemědělce. Pokud dobře a dostatečně hluboko zaseje a ví, jak se o setbu pravidelně starat (a skutečně se poctivě stará), pak je reálná šance na dobrou úrodu. Ve firmách to funguje obdobně. Musíte však mít znalosti, disciplínu, píli a zodpovědnost. Znalosti klientům poskytnu. K disciplíně a píli motivuji, když se snažím jít příkladem a kontroluji zadané úkoly. K zodpovědnosti povzbuzuji, když na sebe beru splnění úkolů, které jsou v rámci spolupráce pro klienty opravdu obtížné. Myslím si, že právě osobní angažovanost a plnění obtížných úkolů pro mé klienty jsou často tím rozhodujícím bodem zlomu, který rozhoduje o tom, zda nakonec dosáhneme dobrých výsledků či nikoliv. Zkrátka a dobře, tam kde se láme chleba, si chci pohlídat, že vše proběhne tak, jak má. V takové chvíli se již nejedná o poradenství, ale o výkonnou exekutivu, kterou klientům poskytuji.

Takto bych mohl pokračovat, úspěšné projekty v roce 2012 zejména ve firmě Lena Chemical s.r.o., MFP s.r.o., PeMaP s.r.o., atd. V roce 2013 se jednalo o firmy LD okna a.s., Sezako Přerov s.r.o., Right Power Energy s.r.o., apod. V roce 2014 je aktuálně nejúspěšnějším projektem ten ve společnosti J.A.P. schody s.r.o. Referenci si můžete prohlédnout ZDE.

Bojíte se rizika? Nabízím Vám jedinečnou výhodu:

  1. „ochutnávka“ poradenství zdarma
  2. měsíční spolupráce, během které si ověříte kvalitu služeb
  3. platba za mé služby probíhá ex-post

  • Domluvte si se mnou schůzku, na které vám předložím, kterým klientům jsem již pomohl projektem revitalizace zaměřeným na zvýšení tržeb a zefektivnění řízení firmy. Na společném setkání se pobavíme o vás, o vaší firmě a o tom, jak mohu být užitečný vám. Jako odměnu za váš čas vám zdarma věnuji několik účinných postupů a opatření, kterými můžete velmi rychle zvýšit tržby ve vaší firmě.
  • Když začínám projekt s novým klientem, poskytuji mu bezkonkurenční nabídku – buď si v rámci 1. měsíce spolupráce ověří na výsledcích přínos poradenství pro jeho firmu (a teprve tehdy zaplatí za konzultace) nebo se rozhodne nepokračovat ve spolupráci a pak má tento 1. měsíc spolupráce zdarma.
  • Platba „ex-post“ znamená, že klient platí po celou dobu spolupráce zpětně, ne dopředu. Není nijak vázán k platbě za poradenství. Většina konkurenčních firem chce (a-priory) nejdříve zaplatit za své poradenské služby, případně si jasně stanoví částku, která má být po službě zaplacena. Potom teprve poradenství poskytne. Nabízím vám opačný postup – definujte cíl spolupráce, zhodnoťte výsledky a teprve potom se rozhodněte, zda uhradíte fakturu.

 

Přijde Vám to zajímavé?

Pokud ano, jistě si kladete otázku: MŮŽE BÝT TOTO PORADENSTVÍ PROSPĚŠNÉ I VÁM? DOMLUVTE SI SE MNOU NEZÁVAZNOU, 15 MINUT TRVAJÍCÍ SCHŮZKU (každá další minuta bude Vaše rozhodnutí) NA TEL. Č.: 603 995 052 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. A ZJISTĚTE VÍC. Na schůzce Vám také předložím konkrétní výsledky z poradenství a služeb, které btci.cz poskytuje klientům.

 

Možná patříte k těm, kteří mají špatné zkušenosti s poradenstvím

V roce 2005 si marketingové poradenství objednala známá vzdělávací firma - jedna z největších na trhu v ČR – která realizuje semináře zaměřené na manažerské dovednostiobchodní dovednosti, komunikační dovednosti atd. Součástí jejího portfólia služeb jsou konference a workshopy. Přestože má tato firma kontakty na mnoho trenérů, konzultantů a specialistů na management, marketing a obchod, vybrala si pro projekt inovace prodejního systému s cílem zvýšit tržby o 20 % poradenství na www.btci.cz. Jak projekt dopadl se můžete dočíst v přiložené referenci.

V roce 2006 jsem realizoval projekt ve firmě X-Sport s.r.o., jejíž majitel Ing. Radovan Vávra byl v letech 2000/2001 předsedou představenstva a generálním ředitelem Komerční banky, a.s. Lidovými novinami byl Ing. Vávra vyhodnocen jako bankéř roku 2001 v ČR. Tým jeho manažerů byl označován za nejefektivnější v zemi. Tento bankéř roku si pro svůj projekt revitalizace firmy vybral poradenství ode mne. Více opět viz reference

MÁM ZÁJEM O KONZULTACI

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem