fbpx

nove logo2

Dnes bych rád shrnul, co se mi osvědčilo na obchodních schůzkách:

  1. Jsem v klidu, uvnitř klidný. Vychutnávám si pohodlně každý přítomný okamžik na schůzce. V každém okamžiku dbám na to, abych měl vnitřní duševní rovnováhu.
  2. Každý má právo na svůj názor. Umím to pochopit. Zvláště mám na paměti to, abych každému zachoval jeho tvář.
  3. Mám jasný záměr, jsem soustředěný na cíl, odtud pramení koncentrace. Když se pro něco rozhodnu, tak se pro to rozhodnu, chci to, jdu za tím s vnitřním klidem a jistotou. Nelpím na tom, nejdu za tím za každou cenu. Nechávám věci volně plynout, ať do sebe samy zapadají. To, co si přeji, prostě „jen“ vytrvale sleduji svým záměrem, pozorností. A pracuji na tom.
    osm kroků
  4. Mám dobrou náladu – hraji si, bavím se tím, co dělám. Zkouším. Beru každou schůzku, každou situaci jako výzvu, ne jako problém. Nechávám být vše, co se během schůzky děje, plynout. Ničeho se nechytám v tom smyslu, že bych proti tomu bojoval. Nechávám vše přirozeně se vyvíjet. Neúspěch beru jako cenné poučení a lekci ve zkušenostech a v pokoře.
  5. Buduji porozumění. Vědomě buduji s klientem vzájemné porozumění, souznění, atmosféru důvěry a přátelskosti. Jsem maximálně otevřený a upřímný. Na nic si nehraji, nemám přehnaný respekt. Nicméně nejsem ani drzý. Jsem prostě sám sebou. Jako by se sešli dva přátelé. Hledám společný souhlas, společné styčné body. Něco, na čem se s druhou stranou shodneme. Bavím se s lidmi o tom, na čem se s nimi můžu shodnout.
  6. Na schůzky chodím pouze a jenom se záměrem pomáhat a budovat porozumění. Přirozeným důsledkem je pak často… obchod.
  7. V některých chvílích na schůzce mlčím a jen se dívám lidem zpříma do očí. Když klient domluví, poctivě a upřímně mu dám najevo, že mu rozumím. A mlčím. V hlavě si říkám: „A bylo ticho“. Dívám se na klienta. Tichý pohled do očí je velmi účinná „zbraň“. Dívat se zpříma člověku do očí, to je základ celé schůzky.
  8. Netaktizuji v tom, co mám říkat. Nepřemýšlím nad tím, co mám říkat. Nepřemýšlím před schůzkou, co budu říkat. Konám. Dám si cíl, pak jdu na schůzku a dělám  a říkám první, co mě napadne.

To je v podstatě vše, co dělám. Jsem v klidu, užívám si každý okamžik obchodní schůzky. Přeji všem obchodníkům, aby se zrovna tak radovali ze všech svých schůzek. 

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem