fbpx

nove logo2

Zachovávejte ty nové řešení, které mají výsledky

Pouhým zodpovězením následujících otázek se posunete před

95% podnikatelů v ČR - z nichž mnozí jsou vašimi konkurenty! Pokud si dáte čas na zodpovězení níže uvedených otázek, stanete se naprosto nedostižitelným – ptejte se, zodpovídejte, testujte odpovědi, zachovávejte ty nové řešení, které mají výsledky a zavádějte je do provozu. vaše nárůsty tržeb budou nepochopitelné.

silné a slabé stránkyPř. Pokud za Vámi přijde dítě, že ho něco bolí, co uděláte? Nejspíš se zeptáte: „Co ti je? Co tě bolí? Kde tě to bolí?“ nebo něco podobného. Proč to samé nedělají lidé s jejich podniky? Protože neví, na co se mají přesně zeptat a zaměřit. A tak v podnikání, provozu a obchodě dělají stále to samé – zvýší úsilí, praktikují ty samé postupy ve větším množství – s nadějí, že výsledky budou lepší.

Problém je v tom, že přesně to, co dělají, je přivedlo k výsledkům, které teď mají a které chtějí změnit. Proto je třeba si uvědomit, kde dnes je Váš podnik a kde jste Vy. Jaké jsou Vaše silné stránky? Jaké jsou Vaše slabé stránky? Následující otázky Vám pomohou získat hluboký vhled do silných a slabých stránek Vašeho byznysu. Pojmenování současné situace je klíčový bod pro jakékoli efektivní změny, které povedou k nárůstu tržeb.

 1. Co bylo důvodem, proč jste začal podnikat?
 2. Když jste začínal, jak jste získal první klienty? (Jaké metody, postupy, činnosti, akce jste použil?)
 3. Proč ve skutečnosti klienti na začátku kupovali od Vás?
 4. Proč od Vás klienti kupují dnes?
 5. Jaký základní způsob získávání klientů jste používal při prodeji?
 6. Které z Vašich marketingových a prodejních postupů Vám přinesly největší množství klientů? (Jaké procento tržeb je tvořeno těmito konkrétními marketingovými a prodejními postupy?)
 7. Testoval jste různé způsoby Vašich marketingových a prodejních metod, abyste se ujistil, že Vám přináší nejlepší možné výsledky a nejvyšší možný zisk?
 8. Jaký máte kontakt s klienty Vašeho podniku - jste s nimi v kontaktu na prodejní a síťové úrovni, při obsluze? (Vyřizujete také občas objednávku, prodáváte či obsluhujete klienty?)
 9. Jakou práci v prodeji děláte dnes Vy osobně? V čem se tyto pracovní úkoly v prodeji liší od těch, které jste vykonával, když jste s podnikáním začínal?
 10. Odkud pochází Vaši klienti konkrétně demograficky?
 11. Čemu byste dal přednost - raději získat víc nových klientů nebo navýšit objem prodeje u Vašich stávajících klientů? A slabostproč?
 12. Kdo další z Vašeho okolí těží z Vašich úspěchů (vyjma Vašich klientů, zaměstnanců, rodiny)?
 13. Kolik z Vašich dodavatelů či obchodních partnerů by mohlo mít motivaci pomoct Vám s růstem Vašeho podniku, aby následně sami z Vašeho úspěchu těžili?
 14. Když získáte nového klienta pro Váš podnik, pro koho dalšího jste tím získal potenciálně nového klienta?
 15. Popište konkrétně, co Váš podnik dělá - co prodáváte, jak to prodáváte, komu to prodáváte, do jakého odvětví, do jaké komerční sféry či konkrétního místa prodáváte?
 16. Jaká je Vaše podnikatelská filozofie a jak se vztahuje k Vašim klientům, čím je oslovuje?
 17. Jak se změnily Vaše metody, způsoby provozu podniku - a jak se změnili produktové linie, služby - od začátku Vašeho podnikání?
 18. Jaké jsou Vaše tržby na 1 zaměstnance? Je toto číslo pod úrovní, nad úrovní nebo v průměru Vašeho odvětví?
 19. Jaký je životní cyklus Vašeho typického klienta? Jak vysoké tržby Vám přinese klient během celé této doby, co s Vámi dělá byznys?
 20. Jaké jsou nejčastější a největší stížnosti a reklamace Vašich klientů - a jak to Vaše firma řeší?
 21. Jaká je jedinečná prodejní pozice Vašeho podniku? Proč klienti kupují od Vás? V čem jsou Vaše produkty/služby odlišné od Vaši konkurence? Máte více než jednu jedinečnou prodejní pozici pro různé produktové linie/služby?
 22. Je Vaše jedinečná prodejní pozice ústředním a stálým tématem ve všech Vašich marketingových a prodejních aktivitách?
 23. Jestliže ano, jakým způsobem Vaši jedinečnou prodejní pozici prezentujete? Jestliže ne, proč ne?
 24. V krátkosti popište Váš marketingový program a marketingovou strategii (všechny různé způsoby marketingu, které používáte a jak spolu souvisí - jako např. prodejní dopisy, direct maily, přímý prodej, síťový prodej, prodej uvnitř a vně firmy, žluté stránky, reklama, inzerce atd.)
 25. Kdo je Vašim největším konkurentem a co nabízí, zatímco Vy ne?
 26. Jaké kroky/opatření děláte, abyste se vyrovnali vlivu konkurence na klienty (abyste se vyrovnali jeho marketingu)? Jsou tyto kroky a opatření účinné, fungují?

 

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem