fbpx

nove logo2

Týdenní porady sou jedním z nejefektivnějších a nejúčinnějších nástrojů, jak dlouhodobě, malými krůčky, zvyšovat efektivitu a produktivitu práce svých lidí. Porady by měly být zaměřené na prezentování výsledků, na odměňování drobnostmi nejlepších, na všťepování zásad a filosofie firmy, stručně řečeno na pozitivní věci. Neměly by se zde řešit věci negativního rázu, které by mohly rozhodit celý Váš tým. Týká-li se problematická věc pouze jedinců, pak je třeba ji vyřešit individuálně. Jedná-li se však o problém celého kolektivu, šéf se nesmí bát jít i do tvrdé konfrontace, aby se problém vyřešil. Celkově by se však opravdu problémové a negativní věci neměly řešit na poradě.

Celkově si musíte chránit pozitivního ducha tvořivosti a pracovitosti. K čemu prospěje dvouhodinová, bouřlivá, v emocích vedená debata o problému jednoho člověka či o nějaké negativní věci. Takhle se ještě nikdy nic nevyřešilo, na druhou stranu se ztratili dvě možné hodiny na poctivou práci, snížila se pozitivní atmosféra a z nízkých emocích ještě nevzešlo dobré řešení. Tohle si musí každý šéf pohlídat, na poradách se probírají:

porada

  1. nové věci ve firmě,
  2. výsledky oddělení,
  3. prezentování výsledků jednotlivými pracovníky,
  4. plán na další týden,
  5. odměna vysokých výkonů,
  6. vštěpování zásad a filosofie firmy,
  7. motivace do příštího týdne.

Pokud bude někdo takovýto harmonogram rozbíjet, taktně ho na to upozorněte. Když to nezabere, natvrdo přerušte poradu a vyzvěte daného člověka, ať s vámi na chvíli jde ven z místnosti, tam mu na rovinu oznamte, že na poradě se nebudou řešit problémy spojené s jeho osobní prací, za kterou je zodpovědný on, že se na poradě neřeší neustále negativní věci. Na to jsou návrhy mimo poradu, případně debata mezi čtyřma očima se šéfem. Zeptejte se, zda tomu rozuměl. Pak se vraťte a pokračujte v poradě. Pokud nepřestane, pošlete ho domů s tím, že zítra v 8hod. se má hlásit u Vás v kanceláři. To vše v přátelském, vlídném tónu a přesto pevnou rukou šéfa. Člověk, který se neumí ovládat, nemůže být nikdy šéf.

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem