fbpx

nove logo2

Další z tipů na to, jak díky atmosféře ve firmě dosahovat co nejlepší výsledky, zní takto: 

  • Snažte se vytvořit takovou atmosféru, aby se vaši lidé navzájem nebáli otevřenému vyjádření názorů a porovnání těchto názorů, konstruktivní debatě o rozdílných stanoviscích. Tyto debaty jsou na úrovni ve chvíli, kdy sám šéf respektuje základní pravidla slušné komunikace a spravedlnosti. Všichni si dobře uvědomujeme, že každý člověk může mít a většinou má trošku odlišný podhled na svět, vidí věci z jiného úhlu, pod tíhou vlastních zkušeností, „svými brýlemi“. To není na škodu, naopak, tam kde jsou dva lidé, a mají ve všem stejné názory, je jeden z nich „zbytečný“. Prostě odlišnost názorů a schopnost lidí o této odlišnosti komunikovat na úrovni většinou znamená najít ještě lepší řešení. Debaty mezi lidmi jsou na úrovni, každý z nás je skutečný diplomat, když znají základní pravidla komunikace.

neboj se

  • Na 1. místě je u každého chtění pochopit druhého, pochopit jeho názor, stoupnout si doslova na jeho místo a vidět věc jeho pohledem. Rozdílný názor neznamená nic jiného než rozdílný názor, stále při tom máme druhého rádi, naopak si velmi vážíme toho, že něco vidí jinak, protože tím může rozšířit můj úhel vidění věci, může rozšířit moje vědění a znalosti. Stále při tom máme týmového ducha a vzájemně se respektujeme – výsledkem je vzájemná synergie – objevení vysoce tvůrčího řešení. Každý člověk sám nezvládne mnoho. Všichni lidé dohromady, organizováni, se sjednocenými účely a cíly, dokáží mnohonásobně víc. 1 a 1 je 2 pro lidi uzavřené do sebe, bez chápavého přístupu k druhým. Pro lidi, jež se snaží chápat druhého, chtějí, skutečně touží najít řešení, které bude ku prospěchu všem, lidi, jež respektují odlišnosti, a jsou synergičtí je 1 a 1 ne 2, ale 11 – možná 100 či 1000. Vzájemná tvořivost přináší i při odlišnosti názorů, nebo právě díky tomu, neskutečně-krát násobně vyšší výsledky.

 

 

 

 

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem