fbpx

nove logo2

V dnešní době je ve všech pádech skloňováno slovo úspěch. Často si lidé pod tímto pojmem představí bohatství, peníze, postavení, vliv, popularitu. Jenže, při bližším pohledu... Jsou takto "úspěšní" lidé opravdu úspěšní? Jsou šťastní, mají spokojené životy? Jsou produktivní?

Osobně si myslím, že za skutečným "tajemstvím" úspěchu se skrývá něco jiného. Známe z historie mnoho lidí, kteří byli "úspěšní" z pohledu světa. Od slavných osobností jako je Elvis Prestly, přes "mega"podnikatele jako byl např. filmový producent a letecký konstruktér Howarda Hughese až po slavné sportovní či filmové hvězdy, jejichž životy a výstřednosti plní přední stránky bulvárního tisku. Když se na takovéto osoby podíváte zblízka, zjistíte, že ne v jednom případě je jejich osobní život v troskách, jsou ve spárech závislostí a to, co se na povrch zdálo "úspěchem", je při bližším prozkoumání pouze zlatá slupka, pod níž je "shnilé" jablko.penízky

Kdo je tedy úspěšným člověkem? A proč o tom hovořím v souvislosti s osobní produktivitou?

Úspěšný je člověk, který splňuje tři kritéria:

  1. dělá, co ho baví
  2. maká stále na 100%
  3. má kázeň

Pojďme si velice krátce nstínit pointu. Pokud děláte, co vás nebaví, težko můžeme hovořit o tom, že budete v dané práci úspěšní. A nemůžeme hovořit, že budete úspěšní v osobní rovině. Jak by v posledku mohl být úspěšný někdo, kdo dělá to, co nenávidí? Úspěšný je ten člověk, který se rozhodl pracovat jako obchodník, a pracuje jako obchodník. Odvádí dobrou práci. Zlepšuje se. Úspěšná je žena, která chtěla učit, kterou učení baví, a která opravdu učí. Úspěšný je ten podnikatel, který chtěl podnikat, a pustil se "do toho" Úspěšná je žena, která chtěla být matkou, a skutečně jí je, a stará se o své dítě/děti.

Jenže dělat, co vás baví, samo o sobě k úspěchu nestačí. Je potřeba nasadit všechny své síly, dát do své práce 100% svých schopností, koncentrace, úsilí. To, že někdo dělá, co ho baví, a nebo že někdo má pro něco talent, ještě neznamená, že bude úspěšný. Je potřeba zkrátka naplno makat.

A ani to nestačí. Protože pouze VYTRVALÉ ÚSILÍ má význam!!! Ještě jednou: pouze vytrvalé úsilí má význam. Tzn. k mé práci, která mě baví, a kterou se snažím odvádět na 100%, musím přidat kázeň, disciplínu. Znamená to pracovat řádek za řádkem, každý den, systematicky, znovu a znovu, se stejným nasazením, se stejným zaujetím, se stejnou koncentrací. Warren Buffet pro tento druh koncentrace má výrok: "Koulejte svou sněhovou kouli dál", čímž chce říct, že je třeba stále znovu a znovu jít dál, pracovat v rámci svého oboru a v rámci své práce až na úroveň mistrovství. A ani na této úrovni se nezastavovat. Prostě dle svého nejlepšího vědomí a svědomí pokračovat v díle.

Takový člověk je úspěšným člověkem. Dělá, co ho baví, pracuje stále na 100%, a má kázeň, vytrvalost. Co myslíte, s takovou kombinací vlastností a přístupu, není náhodou takový člověk tak trochu předurčen k úspěchu?

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem