fbpx

nove logo2

Jedním z mých hodnotných rádců byl jednatel mezinárodní manažerské konzultační firmy, kterého jsem poznal v čase, kdy mu bylo kolem 65 let... trpěl rozsáhlou rozedmou plic. Já jsem měl 28 a zrovna jsem začínal svou kariéru v oblasti public relation. Během pěti let, co jsem reportoval přímo jemu, byl vždy zdvořilý (elegantní, kultivovaný) a vždy odpovídal každému s trpělivostí a důvtipem. Když jsem mu jednou děkoval za jeho laskavost, odpověděl mi: "Jsem k tobě laskavý, protože po tobě chci, abys pochopil, jak důležité je být vlídný k mladým lidem. Chci po tobě, abys pomáhal mladým lidem růst a dospívat, stejně jako jsi ty rostl a jako jsem ti já pomáhal."

pomoc

Tato slova byla jednoduchá, ale byla pro mne extrémně důležitá a pomohla mi vybudovat mezinárodní firmu v oblasti public relations, která je soustavně hodnocena našimi zaměstnanci jako jedno z nejlepších pracovních míst v Americe.

Dalším mentorem a rádcem byl jednatel, který v době, kdy mi radil, byl šéfem jedné z největších PR firem v zemi. Jednou byl v situaci, kdy měl na dosah významný byznys... Když jsme se připravovali, procházeli jsme stále dopředu a zpátky otázku, zda zaujmout konzervativní či proaktivní přístup v nabídce, kterou jsme vyplňovali. Navrhoval jsem opatrnější přístup. Později jsme zjistili, že nás porazila jiná firma. Mentor mi následně sdělil, abych se nebál chyb. Řekl mi, že pokud nebudu ochotný riskovat chybu, pravděpodobně nikdy neuspěji. Tato rada se ukázala téměř jako prorocká: stálo mě to hodně rizika začít můj vlastní byznys 8 let zpětně. Dnes, moje firma je jednou z top nezávislých firem v oblasti public relations v zemi. Uspěl jsem, protože jsem byl ochotný využít šance.

Steve Cody
Managing Partner a zakladatel Peppercom, Inc.

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 - 2019 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů                                                  Prodej firem