nove logo2

bez terminu

Manažerské vzdělání zkušenostmi

Právě jste na stránce, která je věnována hlavně vedení firmy, jejim problémům apod. Díky tomu, že jsem v managementu řady firem (viz Bio), tak mám možnost nasbírat řadu zkušeností. Rád bych se s vámi takto podělil alespoň o některé z nich. Pokud vás něco zaujalo a chcete vědět více, neváhejte mi napsat.

ZEPTAT SE

Skromnost

Člověk vedený v dětství ke skromnosti vděčí své rodině za větší dědictví než ten, komu rodina zanechala velký majetek. I bez tohoto „dědictví“ si lze skromnost osvojit. Je těžké snížit svůj standard, pokud v něm stále žiji. Naučte se svůj životní standard snižovat, místo pěti hvězdičkového hotelu čtyř hvězdičkový. Místo čtyř hvězdičkového tří hvězdičkový. Určete si životní limit (finanční standard), a nadbytek dávejte potřebnějším.

Pokračovat ve čtení

Učení má ohromný význam a to po celý život

Učení má ohromný význam a to po celý život. Mnozí z nás se však přestávají učit úderem konce povinné školní docházky. V té chvíli však ten opravdový proces učení teprve začíná, stejně jako v případě předškolního dítěte, které do školy nechodí, ale učí se "mílovými kroky" o životě. Učme se od malých dětí o tom, jak se neustále zajímat o své okolí, o svět, jak se učit...

Pokračovat ve čtení

Co je důležité, když začneme pracovat?

Jakmile začneme pracovat, měly by se knihy stát ještě důležitějšími, než když jsme byli na škole, ale kolik lidí doprovází své pracovní zkušenosti konfrontací s různými pohledy odborníků, praktiků, poradců atd., kteří své znalosti a zkušenosti prezentují v knižní podobě? Jaká škoda pro většinu pracovníků, když své pracovní zkušenosti nekonfrontují se znalostmi v dostupných knihách na vybrané téma...

Pokračovat ve čtení

Zvítězte na trhu tzv. PŘEUČENÍM konkurence

Razím zásadu: každý den se nauč něčemu novému. Kladu velký důraz na učení, pravidelné vzdělávání a rozvoj pracovníků. Pokud probíhá např. pravidelné měsíční školení obchodních dovedností prodejců, pak za 3-5 let máte ve firmě nejlepší tým prodejců v celé branži. Proč? Protože tak velký, pravidelný a systematický důraz na poctivé vzdělávání zaměstnanců klade málokterá firma, potažmo management. V tomto smyslu hovořím opravdu o tzv. pře-UČENÍ konkurenci.

Pokračovat ve čtení

Audit firemní kultury jako nástroj zvyšování výnosů firmy

Značná část podniků s českým kapitálem stále podceňuje význam firemní kultury

Všem selsky smýšlejícím lidem je jasné, že relativně spokojený a vedení firmy důvěřující zaměstnanec pracuje uvolněněji, rychleji, kreativněji, jeví více zájmu o spolupráci a komunikaci – tudíž je ve finále i produktivnější ve své práci (s menším množstvím vstupů generuje více výstupů).

Pokračovat ve čtení

Naši lidé se navzájem nebojí otevřeného vyjádření názorů

Další z tipů na to, jak díky atmosféře ve firmě dosahovat co nejlepší výsledky, zní takto: 

  • Snažte se vytvořit takovou atmosféru, aby se vaši lidé navzájem nebáli otevřenému vyjádření názorů a porovnání těchto názorů, konstruktivní debatě o rozdílných stanoviscích. Tyto debaty jsou na úrovni ve chvíli, kdy sám šéf respektuje základní pravidla slušné komunikace a spravedlnosti. Všichni si dobře uvědomujeme, že každý člověk může mít a většinou má trošku odlišný podhled na svět, vidí věci z jiného úhlu, pod tíhou vlastních zkušeností, „svými brýlemi“. To není na škodu, naopak, tam kde jsou dva lidé, a mají ve všem stejné názory, je jeden z nich „zbytečný“. Prostě odlišnost názorů a schopnost lidí o této odlišnosti komunikovat na úrovni většinou znamená najít ještě lepší řešení. Debaty mezi lidmi jsou na úrovni, každý z nás je skutečný diplomat, když znají základní pravidla komunikace.

Pokračovat ve čtení

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů