nove logo2

bez terminu

Leadership pro manažery i podnikatele

Vedení lidí rozhodně není jednoduchá záležitost. V článcích této kategorie se dozvíte vše o vedení lidí, leadershipu a efektivním managementu. Zodpovíme otázky jako v čem tkví podstata vedení lidí a efektivity managementu? Jak být lepším manažerem? Jak správně komunikovat s druhými, jak se naučit týmové práci, vedení lidí, delegování, motivování, hodnocení, sledování výkonu, stanovování cílů a dalším schopnostem podstatným pro efektivní management? Navíc pokud se zúčastníte našeho školení manažerských dovedností, rozhodně společně dostaneme z Vás, Vašich lidí i Vaší firmy to nejlepší.

Lidé udělají, co měříš a kontroluješ

Nejlepší rada, jakou jsem kdy o byznysu dostal, pochází od mého otce, F.J. Drakemana, mezinárodního byznysmena. Řekl mi: „LIDÉ UDĚLAJÍ, CO MĚŘÍŠ A KONTROLUJEŠ.“ To neznamená pouze se soustředit na výroční zprávy a účetní závěrky, i když i to je důležité. Manažeři by měli monitorovat a kontrolovat úkoly zaměstnanců a jejich dokončení v reálném čase, a zajišťovat, že každý ze zaměstnanců dosáhne svých pracovních cílů.

Pokračovat ve čtení

Nemějte stres z věcí, které nemůžete kontrolovat

V počátcích mé kariéry u Chicago White Sox, kdy jsem pracoval v administrativě, mi pozdější generální ředitel Roland Hemond poradil, abych se nestresoval z toho, co nemůžu kontrolovat a zůstal zaměřený na ty věci, které kontrolovat (ovlivnit) můžu. Jednoho dne jsme se společně procházeli parkem, když začalo pršet.

Pokračovat ve čtení

Hodnota asistentů a asistentek

Poté, co jsem odešel do důchodu z New York City policejního oddělení v roce 1985 jako jeden z nejvíce oceněných detektivů, založil jsem bezpečnostní a vyšetřovací společnost. Úspěch mého byznysu je přímo spojen s mým každodenním večerním vycházením do ulic, kde jsem neustále vytvářel „síť“. Ačkoliv mi toto vytváření sítí bránilo v tom být dobrým otcem a dobrým manželem, byl to nakonec jediný důvod, že můj byznys byl a je úspěšný. Být schopen jít ven a dělat tyto důležité kontakty vytvořilo prosperující společnost. Jedna z nejvíce přehlížených částí vytváření sítí jsou asistenti lidí, které se snažíte „kultivovat“.

Pokračovat ve čtení

Služte vašemu konečnému "bossu"

Služte vašemu konečnému "bossu" – zákazníkovi. Moji kariéru jsem strávil v energetickém průmyslu, kde znalost a služba vašim zákazníkům je kriticky důležitá. Bylo to v námořnictvu, kde jsem se nicméně naučil klíčovou věc pro byznys. Byl jsem v civilním inženýrském sboru, který se specializoval na veřejné pracovní operace. Vedoucí sboru měl dubový list, který si nechával na svém rukávu a liniový vedoucí měl hvězdu na svém rukávu.

Pokračovat ve čtení

Správní lidé budují byznys

Charles W. "Charlie" Coker mi jednou dal radu v podobě těchto moudrých slov:

"Firma, kterou řídím, prosperovala po více než 104 let pro zásluhy lidí, kteří zde byli a jsou. Tak dlouhý úspěch nemůže přijít z ničeho jiného. V konečném důsledku je jakákoliv firma sbírkou lidí, kteří vytvářejí produkty, dělají všechnu práci pro dosažení finančních výsledků a nakonec vytvářejí i pověst firmy. Správní lidé tvoří byznys."

Pokračovat ve čtení

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů