nove logo2

bez terminu

Leadership pro manažery i podnikatele

Vedení lidí rozhodně není jednoduchá záležitost. V článcích této kategorie se dozvíte vše o vedení lidí, leadershipu a efektivním managementu. Zodpovíme otázky jako v čem tkví podstata vedení lidí a efektivity managementu? Jak být lepším manažerem? Jak správně komunikovat s druhými, jak se naučit týmové práci, vedení lidí, delegování, motivování, hodnocení, sledování výkonu, stanovování cílů a dalším schopnostem podstatným pro efektivní management? Navíc pokud se zúčastníte našeho školení manažerských dovedností, rozhodně společně dostaneme z Vás, Vašich lidí i Vaší firmy to nejlepší.

Budujte nové a trvalé hodnoty II.

Můj otec založil vydavatelskou společnost Lebhar-Friedman v roce 1925. Jedna z jeho hlavních hodnot v podnikání byla zásada: „Jednej s lidmi tak, jak si přeješ, aby oni jednali s tebou.“ „Nikdy nepodváděj. Obchodní vztah či domluva může být úspěšná či dlouhotrvající jen v momentě, kdy je to užitečné pro obě strany.“ Také mi zdůrazňoval: „Připusť, pokud se mýlíš. Buď flexibilní, ne rigidní. Pokud se zafixuješ ve svých názorech či postojích, zkostnatíš a nebudeš schopný se hýbat.“

Pokračovat ve čtení

Zmenšete své ego

Je celkem běžné, že necháváme svá ega řídit naše byznys rozhodnutí. Často po mnoha letech zjistíme, že je to právě naše tvrdá práce, inteligence, schopnosti, dovednosti apod., díky čemu náš byznys vzkvétá… potom se však možná jednoho dne vzbudíte a zjistíte, že jste přežili v prvé řadě díky milosti Všemohoucího Boha a pak také díky talentovaným a zainteresovaným zaměstnancům.

Pokračovat ve čtení

Úspěšní lidé častěji o rady žádají, než by je dávali

Znovu a znovu se dostávám zejména s majiteli a manažery problémových firem do situací, kdy se lidé na těchto exekutivních pozicích vůbec, ale absolutně nechtějí radit se svými kolegy a spolupracovníky nad určitými otázkami/problémy. Jaký je to paradox vzhledem k těm úspěšným podnikatelům a manažerům, kde člověk zřetelně vidí, že tito lidé se naopak velmi často radí se svým okolím, spolupracovníky, odborníky apod.

Pokračovat ve čtení

Co Tě naučí druzí lidé…?

Zjistil jsem, že pokud člověk s vnímavou pozorností „skenuje“ druhé lidi, velmi často zjistí minimálně v hrubých obrysech, proč daní lidé jsou tam kde jsou, dělají to, co dělají a jsou v tom buď úspěšní nebo neúspěšní. Budeš-li lidem naslouchat a budeš-li je pozorovat, poměrně snadno odhadneš, kdo úspěchu dosáhne a kdo ne. Vytvoř si zvyk ptát se sám sebe: „Co se od tohoto člověka mohu naučit?“

Pokračovat ve čtení

Jak se rodí lídr?

Lidé, kteří vedou dřív či později ostatní, jsou jako včely či mravenci. Nikdy neztrácejí svůj čas – učí se, čtou si, píšou, sebezdokonalují se, tvoří, neustále studují praktické aspekty života (co je funkční a účelné a co nikoliv, co vede k výsledkům a co ne). Nemyslím si, že většina lídrů kdy začínala s tím, že chtějí být lídry. Nicméně „přeučili svou generaci“ a stali se v mnoha případech pro druhé inspirací a tahouny. Proto jsou dnes lídry.

Pokračovat ve čtení

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat,      

dát si se mnou šálek dobré kávy,

tak se neváhejte na mne obrátit.

Rád se Vám budu věnovat.

                          button-kontaktujte-mne                                button-facebook linkedin 

 

 Copyright © 2018 / Všechna práva vyhrazena                                                       Ochrana osobních údajů