logo

bez terminu

Buďte v intenzivní komunikaci

Být v intenzivním komunikačním kontaktu s lidmi znamená být uprostřed dění. Denní přímý kontakt (tzn. rozhovor přímý či přes telefon) s klíčovými lidmi je moje povinnost (ať už jsou to moji blízcí v rodině, moji spolupracovníci, podřízení či zákazníci). Komunikační kontakt s ostatními lidmi v mém profesním či soukromém životě musím udržovat podle možností – čím víc, tím lépe. Na každý mail mého zaměstnance odpovím, i kdyby to mělo trvat několik dní. Věnuji čas své ženě, abych si s ní promluvil o tom, jaký byl den. Zavolám svému zákazníkovi, abych mu osobně popřál k narozeninám...

telefon a ženaJak to ale zvládnout?
Dodržuji Paretovo pravidlo 80%:20%. 80% své energie a času věnuji 20% klíčových lidí v mém ať již pracovním či soukromém životě. V práci se věnuji lidem, kteří jsou autoritami a klíčovými lidmi organizace. Nešetřím chválou, poděkováním, uznáním, respektem, obdivem, dáváním důležitosti a povzbuzováním. Moje emoce před, by měla být vždy "živá", měla by druhým dodávat energii. Tento samý princip platí pro soukromý život. Zapamatujte si jednu hodně důležitou radu:

"Do jaké míry zdravě a ochotně komunikujete s druhými lidmi, do té míry dosahujete dobrých výsledků a vztahů v práci a samozřejmě dobrých vztahů v soukromí."

Nejčtenější články

Zůstaňte ve spojení

Pokud máte nějaký dotaz, chcete si popovídat, dát si se mnou šálek dobré kávy, tak se neváhejte na mne obrátit. Rád se Vám budu věnovat.

button-kontaktujte-mne

 

button-twitter button-facebook

 

2017 - #agentura Weboo